| gangalot002 a întrebat:

SaluT TpU - am si eu o intrebare pentru voi: sunt baiat sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si am medii de 7 si 8 si bacu sper sa-l iau cu peste 7:50 ma pasioneaza jocurile / desenele / si filmele fantasy si ador sa lucrez in echipa in domeniul 3d / programare ..doar sa mai invat si tot ce sta in munca in echipa la filme / jocuri / desene ( am o inima de copil ) vreau sa fac ceva in viata asta si m`am orientat spre televiziune : facultatea de film: cameraman dar iar m`am rasgandit spre 3d artist iar apoi programare iar apoi... nici nu mai stiu ce pot sa aleg daca ma pasioneaza astea..la 3d artist stiu sa folosesc programele: 3ds max / maya / Photoshop si etc dar nu stiu sa desenez manual pe hartie si foaie si nu cred ca o sa mearga / programare stiu ceva de C++ / C# / C >---dar nu prea multa si nu stiu ce sa aleg le schimb de ff multe ori si cu medicina / criminalistica etc..nu stiu ce sa aleg..si ce sa fac cu viata mea.da am mai auzi multe vorbe,, du-te unde iti place fa ce iti place" da imi aleg ceva si dupa aia o schimb imediat ma puteti ajuta cu un sfat sugestii ceva nu stiu ce sa fac in viata asta.dau funda multumesc foarte mult astept foarte multe raspunsuri detaliate si ce ar trebui sa fac in privinta asta.va multumesc foarte mult, cu respect Razvan.

3 răspunsuri:
| Riderx1 a răspuns:

Du-te unde-ti place mai mult, nu asculta de nimeni, nu lasa pe nimeni sa ia decizii in locul tauwinking

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Ar trebui sa faci ce vrei tu, nu ce vor altii! happy

| dragos9234 a răspuns:

Nu te lua dupa altii
Daca nu faci ceea ce iti place nu va iesi bine.