| CristiMihai23 a întrebat:

Sper sa nu vi se para o idee tampita, dar :
Mi-as dori sa-mi deschid un post de radio, dar nu gasesc softuri care sa fie gratuite si sa fie capabile de a face streaming cum doresc.O sa-mi cumpar Sam Broadcaster, dar asta peste un timp.Pana atunci, insa, m-am gandit sa-mi deschid un server de radio pe Discord.Acolo lumea poate socializa voce&text, voi pune jocuri, voi pune muzica, etc. Vreau sa-mi ziceti daca merita, deoarece nu am mai vazut asa ceva(cel putin in Romania) ^_^

1 răspuns:
| HadesSs a răspuns:

Eu am fost MC la un post de radio pe net mult timp si foloseam SAM dar nu se platea, au incercat sa il scoata si pe fm dar e foarte greu.Se merita pentru distractie si ca sa iti faci prieteni noi, dar atat nu te astepta sa scoti profit sau ceva de genul.