| Razvan3dArtist a întrebat:

am si eu o intrebare: sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic pe profil: matematica-informatica si sunt de media 8 la toate materiile in afara de mate/bio/romana/engleza unde am 9-10 ..si sper in bac sa iau 8 sau 9, intrebarea mea este: eu sunt pasionat(talentat) in game art/game design adica environment artist/character artist si intrebarea mea este as vrea sa plec din tara dupa ce am luat bacu la o facultate de game art sau game design in Anglia sau america dar nu stiu daca este posibil asa ceva am cautat ceva de pe si am gasit pe : academy of art university / portofoliul meu este in lucru dar acolo se cere 13.500 de dolari pe an sa nu inteleg eu bine? / se poate sa ajung acolo sau doar este un vis pentru mine si daca ar fi asa ar veni un calcul de : 10 mii de euro pe an. unde m`as putea angaja sa castig bani astia?, si cum as putea ajunge acolo.dau funda pentru cel mai bun raspuns / expresie nu ma supar/ dau funda!

1 răspuns:
| Kira5854 a răspuns:

Eu cred ca e bine sa stii ce vrei sa faci de acum.Eu sunt a 9-a si am cam aceeasi pasiune, dar iti propun sa mai astepti pana la sfarsitul clasei a 11-a, te axezi pe ceea ce vrei sa faci(si ep bac)si dupa te interesezi mai bine, poate gasesti ceva mai tentant si ma refer si la job