| Medic002 a întrebat:

am si eu o intrebare: sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil matematica-informatica si am terminat clasa a-9-a cu media 7, 80 si acum sper sa termin cu 8, 20 si bacalaureatu sper cu peste 7, 50 - 8, 00 dar intrebarea mea este ..eu sunt pasionat de medicina veterinara sau / medicina dentara si as vrea sa ma duc la facultate...dar nu stiu daca m`ar putea primi si ce facultate m`ar putea primi ( din ce ora) cu media sub 8, 00 sau cum se face..stiu ca se da admitere.dar nu situ prea multe detalii. dati cateva exemple mai are rost sa sper..sau nu dau funda multumesc mult

2 răspunsuri:
| florinmsp a răspuns:

Depinde unde vreai sa intri la buget sau la cu taxa. Daca vrei sa intri la buget stai linistit ca se da admitere si ai de invatat foarte mult dar totusi este o sansa. Daca inveti destul de bine intri chiar si la bugettongue, deci, da se merita acum conetaza numai sa iei bacul pe care toata lumea il picahappy. SUCCES!

| monochrome a răspuns:

Dar de ce nu incerci sa inveti mai mult? happy