| Medic002 a întrebat:

am si eu o intrebare: sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil matematica-informatica si am terminat clasa a-9-a cu media 7, 80 si acum sper sa termin cu 8, 20 si bacalaureatu sper cu peste 7, 50 - 8, 00 dar intrebarea mea este ..eu sunt pasionat de medicina veterinara sau / medicina dentara si as vrea sa ma duc la facultate...dar nu stiu daca m`ar putea primi si ce facultate m`ar putea primi ( din ce ora) cu media sub 8, 00 sau cum se face..stiu ca se da admitere.dar nu situ prea multe detalii. dati cateva exemple mai are rost sa sper..sau nu dau funda multumesc mult, adica nu stiu cum sa va spun cand ma pun sa invat am ambitie in mine ca invat sa ajung ceva in viata asta de rahat.dar dupa aia imi pierd ff. repede ambitia si cand invat ma gandesc la anumite chesti din viata mea.personala si cand ma uit la ceas au trecut 2 ore si am invatat de abia 2 pagini.

Răspuns Câştigător
| Marina01 a răspuns:

Eu zic asa "Daca vrei, poti" Gandeste-te cu atrie la viitorul tau, uita-te in jur la ce a ajuns tara asta, daca nu inveti nu iti poti astepta pur si simplu norocul, intareste-ti ambitia si fa din acest plan de viitor un tel in viata! Trebuie sa stii ce vrei si daca asta iti doresti atunci fa tot ce-ti sta-n putere si logic... legal, ca sa ajungi ce iti doresti!

4 răspunsuri:
| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Te-ar primi cu cea mai mare placere eu te-as primi

| Indestructible a răspuns:

Dacă începi să înveți de pe-acum, dar la modul cel mai serios, ai șanse să intri la medicină. Și da, se dă examen de admitere.

| Loser8299 a răspuns:

Nu conteaza deloc media.e doar de departajare.La medicina dentara, cel putin la carol davilla se intra foarte greu.Medicina veterinara cica nu e prea bine cotata...Eu sunt a 12a si prefer politehnica.happy

| Marina01 a răspuns:

Multumesc pentru funda, ma bucru din suflet ca te-am ajutat! Si nu uita! Scopul scuza mijloacele! deci asigura-te ca scopul tau se va indeplini! Mult succes in continuare!kiss