| Florin11996 a întrebat:

Am si eu o mica problema, nu stiu sa sarut (sunt baiat) nu prea stiu ce sa fac cu limba, daca vrea cineva sa imi spuna si mie ce trebuie sa fac cu limba cu buzele cand sarut as fi recunoscator.

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Pur si simplu va cuprindeti buzele reciproc si va mangaiati ca sa zic asa. Ii "testezi" buzele, o atingi delicat cu limba pe buze ca si cum ai magaia-o.
Chestiile astea nu se spun, nu ai cum sa planifici, sa premeditezi aceasta actiune. Totul trebuie sa fie total spontan si in acest fel crede-ma va veti simti mai bine. Lasa-te dus de val, fii tu insuti si fa ce iti spune inima. La momentul respectiv nu vei avea nevoie de acest set de instructiuni pe care il ceri si oricat ai vrea nu il vei putea obtine. Vei sti atunci ce se intampla, ce trebuie facut... Pana la urma aceasta este o forma de a-ti exprima afectiunea, atractia fata de partener(a). Nu poti sa planifici modul in care iubesti pe cineva, corect? Sper ca ai inteles ce vreau sa zic. In plus, stai linistit ca nimeni nu s-a nascut stiind lucrurile acestea ci pur si simplu s-a descurcat pe moment, "a invatat" dar din experienta. Este minunat sa iubesti si sa fii iubit iar sarutul e forma de exprimare a acestor trairi adanci. Sper enorm ca nu esti micut si ne intrebi acum pe noi pentru ca e degeaba. Prima dragoste adevarata oricum nu o poti avea la varste mici. macar peste 15 cred ca ar trebui sa ai. Sper ca am ajutat happy Sa va tina relatia :X

| teodora24 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi. E ca orice sarut simplu la inceput.Fiecare saruta asa cum vrea.Din momentul in care ii bagi limba in gura trebuie sa te lasi purtat de val.
Apoi urmaresti miscarile partenerei si ii raspunzi. Nu e mare chestie. Nu e o formula matematica.Stai linistit si totul va iesi bine.Sarutul nu e o chestie care se invata ci doar devii mai bun cu timpul.

| stupidname20 a răspuns:

Pff... iti spun sincer ca atunci cand va fi momentul o sa te ia valul happy doar fi indraznet si totul o sa fie bine big grin