| Harnagea_Marian_1998 a întrebat:

Am si eu o problema, am avut un cosmar in care am murit, nu stiu daca este bine sau de rau si am o stare ciudata incontinuu de atunci! Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Nu te agita!
Daca visati ca muriti inseamna anumite schimbari interioare, transformari, autodescoperire si dezvoltare pozitiva. Treceti printr-o faza tranzitionala si deveniti mai iluminat, mai spiritual.
moartea ta) teama de a nu putea duce la sfarsit o actiune, teama de a-ti asuma unele actiuni personale, teama de urmpri ale unor decizii, noi oportunitati, noi orizonturi ce pot aparea, nevoia de a renunta la o anumita atitudine ce nu se mai dovedeste a fi eficienta.
Moartea nu trebuie interpretata ca vis premonitoriu. Cand subiectul viseaza ca un prieten sau membru al familiei moare, inseamna ca relatia dintre ei se va schimba. Cand subiectul viseaza ca el insusi moare, va trece print-o metamorfoza interioara, va evolua. Este un vis pozitiv, care arata ca prejudecatile şi ideile vechi se spulbera şi noi moduri de a intelege lumea apar la orizont. Aparitia Mortii (imbracata în negru, cu coasa etc.) - sfarsitul unui ciclu. Mai mult simtita decat văzuta cu adevarat: refuzi să te desprinzi de trecut.

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Şi eu am visat acum câţiva ani că mor şi ehh, uite-mă sănătoasă şi fericită.

| RorySan a răspuns:

Http://www.divahair.ro/timp_liber/ce_inseamna_cand_visezi_ca_mori

Dar de obicei daca ai vise de genul. Poate fi vorba despre o schimbare majoră care se petrece în prezent sau care va avea loc în viitorul apropiat.La mine in sat se spune ca ti-a murit moartea. :))

| Kandia15 a răspuns:

Obisnuiam sa caut pe net semnificatia vizelor. Dar niciodata nu mi s-a intamplat ce ziceau aia acolo. Visele sunt doar vise.

| Rektsona a răspuns:

Niciodata nu interpreta visurile. Visurile fac parte din lumea imaginara pe care tu insuti ti-ai creat-o, se spune ca din popor visurile sunt reprezentatii diavolesti, asa ca o prelungire a ce am relatat