| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema cu laptopul.scoate un sunte ciudat in jurul tuchpadului.ideea ca sunetul asta se repeta la un interval de cateva secunde si este cam stresant.nu e de la cooler cu siguranta.cred ca alta este problema.are cineva idee care este aceasta?
Laptop Asus X52JE-EX167D cu procesor Intel® CoreTM i3-370M 2.4GHz, 2GB, 320GB, ATI Radeon HD5470 512MB asta e configuratia laptopului.sunetul seamana cu un disc care se invarte in interior si nu e coolerul. e ca si cum s-ar invarti pentru 1 secunda si dupa s-ar opri iar in momentu in care se invarte parca ar zgaria ceva in interior... e cam greu de descris sunetul. poti sa il asemeni cu sunetul unei ape care curge...
As ruga sa imi raspundeti cei care ati mai intalnit asa ceva.

3 răspunsuri:
| vis a răspuns:

Da :-) dar la mine era de la cooler

neluL
| neluL a răspuns:

Ala este DVD Writter-ul care porneste odata cu pornirea windows-ului si face asta pentru ca sistemul tau este setat din Bios sa booteze primul de pe CD! Este un lucru OK daca se aude doar pentru 1-3 secunde! Este normal! Orice laptop daca nu ii schimbi setarile din fabrica la BIOS face treaba asta!

| DAC a răspuns:

Nu este DVD Writter-ul, stiu sigur asta.Nu stiu sa descriu exact sunetul.Sa va dau un exemplu, cand pui apa intr-un vas si o lovesti lent cu palma, asa e sunetul pe care il scoate.E foarte greu de aseamanat cu ceva.