| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o problemă... Cu mama iubitei mele.
Nu e o problemă directă. În fine.
Să vă povestesc ce s-a întâmplat:
Săptămâna trecută, iubita mea a avut ședința cu părinții și atunci diriga iubitei mele i-a băgat mamei iubitei mele că acest an scolar va fi unul foarte greu și rahaturi. Și de atunci, iubita mea cu mama ei au certuri zilnice... Din cauza mea. Ea vrea să iasă cu mine, maică-sa nu o lasă.
Iubita mea e genul de fată care își face toate temele din prima să nu mai aibă treabă. Și azi fiind luni, ea și-a făcut absolut toate temele și și-a învățat din weekend doar ca să avem timp să ne vedem azi.
Ghiciți ce. Primesc mesaj de la ea: maică-mea mă lasă doar 30 de minute afară.
Am zis ok și la asta. Așteptam la locul nostru și o văd că vine cu ochi în lacrimi și mi-a zis de ea și de certurile cu maică-sa.
Am consolat-o.
Și am mai aflat că dacă eu sau ea luăm note mai mici de 8, maică-sa ne desparte. Și mă gândeam: ce treabă are maică-sa cu mine?
Acum aș avea niște întrebări:
1. De unde până unde această schimbare bruscă a maică-si?
2. Ce treabă are maică-sa cu mine? Dacă iau 6 sau 7 că am avut o zi proastă, îmi pierd relația? Wtf, ce logică.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acu cateva zile nu aveai timp de ea din cauza scolii

https://www.tpu.ro/......-asa-este/

Acu te plangia ca nu are ea timp de tine din cauza scolii?

| aXy99 a răspuns:

Ea are 14 ani, iar tu esti vreun pedofil de 18+? laughing
Daca nu, atunci asteapta sa cresti sa nu mai ai probleme cu parintii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

2. Ce treabă are maică-sa cu mine?
E așa de simplu! Mama ei te iubește deja.
Ea vrea ca fiica ei să aibă un iubit cu note mari.
Ea doreșe ca tu să ai grijă să nu ai zile proaste, numai zile deștepte. Ea are grijă să te învețe să ai grijă și de tine. E o viitoare soacră minunată.
Eu zic să o vizitezi și să o feliciți și să îi spui că tu nu o iubești numai pe fiica ei, ci și pe ea, WTF!

| darrio2007 a răspuns:

Parca iubita ta se plangea ca nu ii mai acorzi atentie. Cum este totusi?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai la prima intrebare cred ca ti-ai raspuns si singur.
Si apoi... la ce te astepti? Sunt parinti. Asa fac ei, incearca sa isi protejeze copiii si sa le ofere ce este mai bun. Iubita ta (cred ca ai zis aceste cuvinte de mai multe ori decat era suficient sa intelegem in intrebare) nu prea are ce sa faca. O sa ii faca pe plac, insa chiar daca zice ea ca va desparte si astea... cum? Nu are cum. Voi continuati sa va iubiti si totul o sa fie bine.

| Adry05 a răspuns:

Are în cap că relațiile sunt pasagere la vârsta asta, că cel mai probabil vă despărțiți așa că ce rost are să ia fata note mici din cauza unuia care poate anul viitor nu mai e în peisaj? Și nu poți s-o acuzi pentru asta. cam așa ar trebui să gândească și ea dar nah, e cu capu în nori. Acu nu zicsă stai numa să înveți, atâta timp cât face ce trebuie și îi mai rămâne timp liber mi se pare aiurea să nu-l oferi da nah, nu e ca și cum putem să-i schimbă mentalitatea

| Andreeush a răspuns:

Cu siguranță vrea ca fata ei să aibă un iubit bun la învățătură.

| ywar a răspuns:

Ce marunte sunt aceste probleme ce acum ti se par majore in comparatie cu adevaratele incercari ale vietii.
Pune mana si invata, nu ai nicio grija. O sa ai timp si de iubire si de tot ce vrei sa faci in aceasta viata. Sa te rogi sa fii sanatos.