| Catalin_Gabriel_1998_kVdq a întrebat:

Am trecut clasa a9a si am emotii ca nu stiu ce colegi voi avea, cum ma voi acomoda. Ce aș putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Nimic, daca esti mai timid, o sa-ti treaca dupa cateva saptamani.
Acum multi ani, cand am intrat in clasa 9-a, timp de vreo doua saptamani am fost rosu la fata constant laughing
In particular nu aveam probleme, nici cand ieseam pe undeva.
M-am obisnuit cu noii colegi, dupa cateva luni ma simteam ca la mine acasa laughing
Acea experienta o sa-ti fie de mare ajutor, daca o sa te duci la o facultate de exemplu, nu o sa mai ai problema asta cand o sa te intalnestii cu noii colegi.
Oricum, nu e cine stie ce in liceu, in principiu e cam aceieasi chestie ca si in generala, numai ca o sa faci alte cateva materii, ai colegi noi, profesori noi si ca de obicei, o sa-ti fie predate lectii noi.

1 răspuns:
| AbominableBride a răspuns:

Buna, ai putea merge la intalnirea bobocilor din acel liceu, daca se organizeaza asa ceva si la liceul la care vei intra. acolo iti vei putea cunoaste viitorii colegi si mai mult ca sigur iti vei face amici. oricum, mai mult ca sigur va fi bine. absolut mereu se gaseste o persoana cu care poti rezona.