| alin568429 a întrebat:

am un calculator pentium 4 placa video de 64 ram de 1 GB 2.40GHz si nu stiu dc nu imi mai citeste stikurile si daca le bag in calculator mi-le citeste prima data si dupa aia imediat mi le scoate.Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| ManinblacK a răspuns:

Parera mea e ca e problema de sistem wind. Da click dreapta pe my computer, properites, Device manager si vezi daca la stik are un semn al "!"daca are sad cauta un fel de update pentru windows. DAca nu merge nici asa cumpara o placuta USB.big grin cred ca ti s-au stricat USB-urile big grin

2 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Chestia asta se intampla din cauza ca mufele USB de la calculator nu au fost folosite o perioada si s-a depus praful. Cel mai bine e sa aspiri pe acolo. Eu le aspir cam o data pe luna, ba chiar dau si capacul de la carcasa si aspir bine inauntru. De asemenea e bine sa dai cu un Spray Contact pentru contacte electrice. Ma refer la mufele USB. Curata foarte bine contactele. Iti scoate stick-ul pentru ca nu se face contactul perfect.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reseteaza calculatoru si dupa aia incearca sa vezi baga alt windos