| duster22 a întrebat:

Am un frate mai mic de 12 ani prietenos care aș vrea să-și facă mai mulți prieteni, să nu stea tot în casă mai ales că e vară. Ce îmi recomandați pentru el?
Nu prea avem copii la bloc.

Răspuns Câştigător
| Torque a răspuns:

Daca vrea sa aiba mai multi prieteni ar trebui sa ii spui ca in primul rand nu o sa ii bata cineva la usa si o sa-l intrebe "Vrei sa fim prieteni"?
In al doilea rand trebuie sa ii spui sa inceapa sa isi traiasca viata cu adevarat, doarece traim o singura data, nu de doua ori.
In al treilea rand trebuie sa iesiti sau sa iasa cat mai mult pe afara(in parcuri, in baruri, pe afara, la mare, sa isi arate hobby-urile sale la lume, sa faca sport, asa o sa isi faca prietenii noi) iar sa stii ca prietenii nu se cunosc doar in realitate, ci si online(pe Facebook, Messenger), trebuie sa intre in grupurile de pe Facebook, sa se joace jocuri, sunt sute de modalitati pentru a cunoaste pe cineva, cred ca o sa iti vina in minte si tie pana la urma. Ia-l pe fratele tau si iesiti cat mai repede pe afara, oriunde. Crede-ma ca oricine se bucura sa cunoasca prieteni noi, asta este sensul vietii. Sa traim, sa crestem, sa ne distram, sa muncim, sa construim o familie, sa creasca sanatosi, cu un corp musculos, inalti, apoi vine batranetea si stii si tu continul.

| duster22 explică (pentru Torque):

Ai foarte mare dreptate! Totusi nu il las sa mearga la 12 ani in baruri, incalaughing

| Torque a răspuns (pentru duster22):

Da, bine si faci, oricum ai inteles conceptul big grin

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ieși tu cu el în parc, acolo se strâng copii, și bagă-l tu cumva cu ei în seamă dacă el n-are curaj

| duster22 explică (pentru Adry05):

O să încercam varianta asta.

| Andreeush a răspuns:

Nu are hobby-uri?

| duster22 explică (pentru Andreeush):

Ba da, chiar destule. Doar ca vreau sa iasa din casa.

| Anonima163333 a răspuns:

Du-l la ceva activitati.Palatul copiilor e cel mai ok.Ii prietenos deci isi va face amici
Daca nu aveti Palatul copiilor in oras intalniti-va cu verisorii vostri.100% aveti verisori.O vara fumoasa

| duster22 explică (pentru Anonima163333):

Din pacate in perioada asta nu functioneaza palatul copiilor..verisorii sunt toti ba prea mari( >20 ) ba prea mici (

| Anonima163333 a răspuns (pentru duster22):

;(
Cautati persoane din orasul vostru pe Insta si abordati-le
App, din ce oras sunteti?

| duster22 explică (pentru Anonima163333):

Zalau