| mary1990 a întrebat:

Anul acesta intru in clasa a 8-a si încă nu m-am decis la ce liceu sa dau. Sincer ma gândeam sa dau un liceu de filologie dar nu sunt foarte sigura, ce licee sunt preferate acum in afara de cel de arte, sportiv, alte idei de licee care nu implica mate va rog happy, urăsc matematica, dar iubesc sportul si engleza, ma puteti ajuta va rog, multumesc anticipat! happy

4 răspunsuri:
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Uite cateva aici:
- Stiinte sociale
- Stiinte ale naturii
- Turism si alimentatie
- Industrie alimentara
- Protectia mediului
P.s: se face matematica, dar vreo 2 ore pe saptamanawinking
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| Λησηумσцѕ a răspuns (pentru Λησηумσцѕ):

Ti-am dat profile, depinde din ce judet estiwinking de asta nu ti-am dat licee

| SteinZer0 a răspuns (pentru Λησηумσцѕ):

La stiinte ale naturii se fac 4 ore de matematica pe saptamana.

| Anonim0078965 a răspuns:

Nu exista liceu de filologie. Filologia este un profil care se gaseste in mai multe licee. Daca iti place engleza poti merge la profilul filologie intensiv engleza, acolo sunt si euwinking