| oliviaaa a întrebat:

as vrea ceva tutoriale cum sa fac bratari! dau fundita pentru cele mai multe si frumoase.

Răspuns Câştigător
| zuzyy a răspuns:

Buna uite eu o sa-ti spun cum am invatat sa fac bratari mari mici late subtiri cu modele, etc

Mai intai inveti toate nodurile de aici http://amdoar18ani.ro/bratarile-prieteniei-cum-se-fac/ si apoi intri pe www.friendship-bracelets.net la paterns si gasesti miliarde de modele (trebuie sa asezi firele de ata in ordinea care o vezi in imagine sifaci nodurile in dupa imagine- sagetuta spre stanga inseamna nod invers si sagetuta spre dreapta inseamna nod direct )
daca mai ai nelamuriri intreaba-ma

Succes si sper ca te-am ajutat:)

1 răspuns: