| AndreeaBucuresti a întrebat:

As vrea sa cer o parerebatting eyelashes. Sper ca aveti rabdare sa cititi tot ce am scrishee hee. Dar va rog sa nu radeti de mine straight face

Deci: Eu plac un baiat si nu stiu cum sa-i dau de inteles asta, si nu veniti cu raspunsuri de gen: "Spune`i in fata!", deoarece nu sunt sigura ca ma place si el, si daca nu ma place...laughing
Pe elil cheama Adi.
Aman2 suntem intr-o "trupa" [ nu zic de ce ca poate vede aceasta "intrebare" si na laughing...
Nu sunt sigura ca ma place, dar odata am avut la avatar o poza mai nahlaughing. Si mi-a zis sa i`o trimit. L`am intrebare dc si zis
ca vrea sa ma vada mai bine. i-am trimis`o si a zis ca sunt sexy.Fiind primul baiat care mi-a zis sexy, m`am intimidat si am pus
emoticonul acesta: rolling on the floor, dar el este baiat de treaba si a pus emoticnu` aesta: :*. Am pus si eu emoticnu` acesta : :*, si el l-a pus pe
acesta: >:". In fine...Am fost intr-o ecursie si am stat singura pe scaunul din autocar, eu nestiind pe nimeni, in afara de vreo 5 baieti.
In fata mea statea un baiat care era foarte prietenos si foarte glumet.Si cei 5 baieti pe care ii cunosc au vrut sa steie pe langa
el pe tot parcursul drumului, deoarece, dupa cum am mai zis, era foarte glumet. S`au pus pe langa el si nemaifiind locuri langa el si eu staand
singura, Adi s`a pus langa mine.Au stat de vorba, am ras aproape tot drumul.etc.Si s`au hotarat sa mearga si in fata, langa domn` profesor. S`au
dus toti, in afara de el. A stat langa mine.Niciunul dintre noi nu a avut curajul sa deschida un subiect laughing. dar in fine oh go on
Cum as putea sa-i dau de banuit ca il plac?hee hee

6 răspunsuri:
| xPinkSunShine a răspuns:

Păi, in primul' rând nu trebuie sa fii aşa de 'timidă' in preajma lui.

În al doilea rând, bagă'te cât mai mult în vorbă cu el.Nu ştiu... găseşte şi tu un Subiect COMUN.De fapt, mai multe subiecte comune laughing

Subiect Comun = Sa vorbiti despre ceva care te intereseaza si pe tine, si pe el.

Asta, pana ii mai castigi 'increderea' ca sa zic asa.

Apoi, nu stiu ce sa zic, ti-as zice cu incredere sa-i spui in fata dar ai spus ca nu vrei sa ii zici in fata.Crede-ma te inteleg! Nici eu nu vreau sa ii zic baiatului pe care il plac in fata laughing.

Mai e o metoda : Zambetul!
Zambeste`i mult! Insa sa nu te razi chiar mult, fiindca asa l`ai putea jigni, el crezand ca te razi de el(nu intr-un mod frumos) deci, doar zambeste`i. Ei, bine, razi daca face glume, bineinteles!

Il poti privi in mod nu stiu cum sa spun... intens! Da, da intens happy.

Apoi, trebuie sa fii sincera cu el dar, sa nu insisti prea mult!

Mai pe scurt, nu trebuie sa fii timida, fiindca asa ai multe de pierdut!

Sper ca te-am ajutat macar putin! happy
Pupici dulci, dulci! kiss

| justme97 a răspuns:

Ai zis ca sunteti intr o trupa deci va intalniti odata al un interval de timp nu?
poti incepe prin ai zambi, oferate sa l ajuti daca are nevoie
incearca sa fi cat mai aproape de el
inceraca sa dai de inteles unor prieteni de ai lui ca il placi fiindca ei sigur ii vor spune
incearca sa fi mai apropiata de el si poate chiar sa ajungeti fara sa vreti la o discutie mult mai deschisa decat pana acumhappy
mult succes
funda?:*

| kryssumik a răspuns:

Ii spui pur si simplu pentru ca din cate am citit eu si ai scris tu am observat ca el chiar te place

| Piticuuu a răspuns:

Cand esti doar cu el si daca prinzi vreun moment in care va priviti intens saruta-l! Daca raspunde si el la fel e bine apoi daca se uita gen mirat la tine ii spui ca a fost vina ta ca nu sti ce ti-a venit si bla bla bla esti fataaaa, fetele stiu sa minta frumoslaughing)poate ca dupa ce il saruti daca si el simte ceva pentru tine o sa te sarute din noubatting eyelashessucces! sa ne spui ce ai facut pana la urma

| mattjohn a răspuns:

In partea cu emoticoanele am avut un meci de tenis in cap. Cred ca lucrurile merg bine... sau cel putin din ce ai scris tu acolo, mie asa imi pare. Incearca sa deschizi o conversatie cu el, in lumea reala, nu pe mess. Messu' n-ar "feeling". Dupa un anumit moment, da-te cam suferinda, ca e ceva care nu prea iti merge. Nu ceva care te enerveaza, ceva care nu prea iti merge, incat sa-l induiosezi. Fa-l sa-ti dea o imbratisare si atat deocamdata. Cu urmatoarea ocazie, iti dai tu seama ce sa faci.

| Ckryss a răspuns:

Pai spune-i in fata, dupa catea ai scris tu eu zic ca si el te place:-P
Succes!