| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa fac ceva schimbări la mine și m-as bucura dacă mi-ați da niște sfaturi în legătură cu asta.
Un prim lucru pe care as vrea sa îl schimb la mine ar fi sa nu mai îmi pese atât de mult de ceea ce spune lumea despre mine, sa fiu mai nepăsătoare. ..sa fiu mai buna, mai prietenoasa. Sa nu mai fiu asa invidioasa pe alți oameni.
As vrea sa mai dau jos din burta mea, sa fiu mai subțire în jurul taliei. Vreau sa nu mai mananc așa de mult, sa fiu mai sănătoasă.
Cum as putea reuși sa mă schimb?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Poti sa incepi chiar de azi sa manci mai putin si sa fi si atenta la ce manaci.
De maine poti face si putin sport,nu strica.
De ce ai fi invidioasa pe altii oameni,vezi in ei ce nu esti tu sau au ceva ce nu ai tu?
Si de ce ti-ar pasa ce cred altii despre tine?
E problema lor asta.
Ori ce ai face, nu vei multumi pe toata lumea.
E mai ok sa fi idiferenta.
Cand o sa-ti dezvolti un caracter puternic, toatea astea vor fi doar amintri.
Din pacate asta nu faci peste noapte, e nevoie de timp, rabdare si ambitie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce esti invidioasa pe oameni? pentru ca ei au ceea ce tu nu ai / nu o sa ai niciodata? n-are rost atata ranchiuna pentru ce? slabeste mancand mai putin dar apuca-te si de un sport ca sa slabesti. schimbarea vine din ambitia ta daca nu ai ambitie crede-ma nu o sa dainuie nimic.

| BlackX0 a răspuns:

Cand am citit asta mi-a strafulgerat o imagine cu mine de acum cateva luni. Mereu imi pasa ce zice lumea si eram sub cale afara de ingrozita cand auzeam ceva rau despre mine. Ma simteam exact ca o fetita de 4 ani intr-un grup de copii de 14, adica nu la locul meu. Sincer, habar n-am cum am ajuns sa ma schimb. Ma gandeam ca este vara in care incep liceul, ca trebuie sa scap de gandurile astea. Intr-o zi m-am dus de nebuna si m-am tuns scurt, aproape in stil baietesc XD. Ideea e ca am descoperit ce fel de persoana sunt si am inceput sa ma simt bine asa cum eram, in piele mea. Probabil ca acelasi lucru se intampla si cu tine. Simti ca ai nevoie sa schimbi ceva la tine si nu neaparat in aspectul fizic. (Stai chill e usor sa slabesti daca mananci putin, la orele care trebuie si faci miscare :3 ) Cauta un stil care simti ca te defineste ca mentalitate si personalitate si incearca-l chiar daca unii zic ca esti nebuna sau mai stiu eu ce... Fii ceea ce vrei sa fii, pentru ca viata asta e a dracului de lunga si e mai bine sa treci prin ea simtind ca esti fericita si confortabila cu tine insuti laughing). Sucesss!