| Daiana177 a întrebat:

As vrea sa ii trimit iubitei mele un colet, prin posta.Ideea e ca nu am mai facut asta pana acum si as vrea sa stiu cam ce ar trebui sa fac si ce data imi mai trebuie de la ea in afara de adresa

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nimic în afară de nume și adresă.
Preferabil să folosești serviciile de curierat, Poșta Română e varză, doar te enervezi la ei. Și chiar nu merită pentru câțiva lei economisiți. Unde mai pui că la poștă trebuie să meargă ea (risc de contaminare mărit), pe când curierul duce pachetul acasă. E și aici un risc, dar ceva mai mic.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dar sa nu pui trimiterea vinerea, ca ajunge lunea sau martea. Curierul poti sa-l chemi acasa prin telefon, nu trebuie sa mergi tu la ssediul firmei de curiererat. Pe internet gasesti mai multe firme. Vezi care actioneaza in zona unde trimiti. In preajma sarbatorilor s-ar putea sa fie foarte aglomerat.