| aigi1 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu la ce este mai usor sa dai teza istorie sau geografie? ca nu stiu la care sa dau

5 răspunsuri:
| Nameツ a răspuns:

Eu una cred ca la geografie.caci la istorie sunt o mulime de ani pe care trebuie sa ii tii minte.

| andra_9585 a răspuns:

Depinde de profesor, tu ar trebui sa stii care dintre ei da teste/teze mai usoare, depinde si de tine...adica care crezi ca te pasioneaza si o retii mai usor.La isto trebuie sa inveti anii, la geogra trebuie sa ai harta in cap...bafta!

| tabittha a răspuns:

Geografie. La istorie sunt prea multe date greu de retinut.

| ComatoseWine a răspuns:

Eu am dat la geografie.Dar totul depinde de profesor.Vezi care e mai ok si da mai putin de invatat si da lucrari usoare.Depinde si de cat de bine te intelegi tu cu el.Conteaza si la ce dau si ceilalti. Daca esti singur la o materie e rau ca nu poti sa faci nimic ca proful se uita numai la tina.In grup mare vei mai putea sa arunci un ochi la colegullaughing.Tre' sa analizezi toate aspectele si sa decizi!

| stefania1997 a răspuns:

Nu e adevarat ca trebuie sa inveti o gramada de ani. trebuie sa inveti maxim 6 ani. eu dau la istorie cu toate ca nu prea imi place si ma pricep mult mai bine la geografie. dar dau la istorie pentru ca o sa ne dea ceva pe baza uni text si vreo 6 intrebari din ce am invatat.bafta. funda te roog?