| BTOOM a întrebat:

as vrea sa va cer sfatul.
Sunt in clasa a 7-tea acuma si ma tot sacaie unu de a 8-a ca se da mare si tare ca ma bate si multe altele.
Eu am abia 1, 58-1, 60 daca nu mai putin si vreo 40-42 kg, el nu ii mai inalt cu mult dar mereu vine la mine fara sa ii fac nimica si incepe cu faimoasa schema cu bagatu mana in gat.
De exemplu eu ma jucam Basket cu un coleg din clasa mea (noi avand sport) si el de pe fereastra imi tot spunea sa ii arunc mingea ca daca nu ma bate, si eu nu i-am dato ca nu am vrut.
Cand s-a suntat de plecare el a iesit m-a injurat de morti si a venit glont la mine si mi-a bagat mana in gat dar norocul meu a fost ca s-a bagat un baiat de la mine care face kick-box.
Iar eu de fel nu ma bat ca imi este frica sa nu vina cu familia sau sa nu se ajunga la lucruri mai rele cum ar fi exmatricularea din scoala sau nota scazuta la purtare (vreo 2-3 puncte)
Asa ca as vrea sa imi spuneti cum sa procedez, El are prieteni mai mare si de asta imi este si frica + ca nu stiu sa ma bat, dau cum apuc.
P.S = dau funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Bataia nu este o solutie, se pot rezolva problemele si cu vorba buna si stand fata in fata ca doi barbati.De ce el are prieteni mai mari si tu nu ai? Ce te impiedica sa-ti faci si tu? Sunt convins ca daca ai avea mai mult curaj si tupeu nu s-ar intampla nimic.Ia sa fii si tu tare-n gura ca el si sa te dai putin la el asa mai cu curaj sa vezi are tupeul sa dea in tine?

3 răspunsuri:
| VerdeLila a răspuns:

Minte-l ca ai vorbit cu politia din sectorul respectiv un se afla scoala si daca nu inceteaza, ii trimiti politia acasa. big grin

| GentleBorn a răspuns:

Daca chiar nu gasesti nicio solutie... imprieteneste-te cu un coleg de-al lui de care ii este frica sau cu o fata draguta! Orice baiat ca sa para "barbat" asculta ce zice o fata (de ex. ea sa-i spuna sa nu te mai bata ca esti simpatic)
Sper ca te-am ajutat! Baftawinking

| Lucy27 a răspuns:

Icearca sa vorbesti cu directorul si dirigintele despre asta si chiar si cu parintii tai :*