| MihaiAlexandru11 a întrebat:

Salut,tpu.As vrea un răspuns bun de la o persoana serioasa.Sunt supărat, dar al naiba.Acum ceva timp, un băiat mai mic cu doi ani decât mine, 13 ani și eu am 15, e de 5 ori mai mic ca mine, e scund și slab, iar eu inalt și puțin făcut.Acel băiat mi-a dat un cap in nas la baie, iar mie mi-a fost frica sa acționez, habar nu am de ce, adică eu sunt cu mult mai făcut decât el si-l puteam lua intr-o mana.Acum toți rad pe seama mea, fiindcă erau unii care ma luau la mișto și când dădeau de mine se fereau.Ce pot sa fac ca acum? Acel băiat se ia de mine ca să ne batem, nu știu ce.Cum sa i-o dau eu și sa nu i-o dau tare? Mulțumesc de raspuns

4 răspunsuri:
| TuzacAngelina a răspuns:

Ai doar gânduri compulsive și impulsive. Incepe testosteronul să lucreze la vârsta asta. Respiră și verifică dacă inamicul tău iși mai aduce aminte de tine în momentul ăsta sau doar tu o faciwinking laughing https://rb.gy/24v3s4

| MistarGoGu a răspuns:

Lasă mai moale ca poate faci o prostie îl lovești cade cu capul de ceva și ai dat de dracu! Vrei turneu pe la Politie și dosar penal de la vârsta asta? Ce îți pasa ție de gura lumii? Doar fraierii și oamenii nesiguri pe ei pun botul la gura lumii și la impesiile altora!
Faci tu reclamație la Politie aia faci! Pentru lovire!

| StoicAnalysis a răspuns:

Aia e. Data viitoare daca vei fi atacat, incearca sa constientizezi ca e normal sa mai si incasezi, ca nu esti Van Dame sa faci scheme si sa te feresti. Adica intr-o bataie, mai ales daca esti incepator, mereu ai sa incasezi cateva lovituri, chiar daca acea persoana este mai mica decat tine.

Important este acum, sa nu cauti razbunare, pentru ca mai rau faci. Tu stai linistit in banca ta si lasa hienele sa rada. In momentul cand ei te vor ataca, abia atunci ai dreptul sa ripostezi. Si atunci cand o vei face, loveste eficient incat sa termini bataia cat mai rapid posibil. Insa atentie, fara lovituri mortale. Adica fara lovituri la coaste, tampla, in spatele capului sau la rinichi. Un pumn bine plasat in ochi sau nas de obicei rezolva disputa. Poti incerca sa dai si la ficat, dar e mai greu cand tinta e in continua miscare.

| MihaiAlexandru11 explică (pentru StoicAnalysis):

O sa vad cum o sa procedez, ca acel băiat e unul problema