| Cristi_Nechitoi_1984 a întrebat:

astazi cand veneam de la scoala cu 2 colegi erau 3 tigani care vindeau petarde (aveau 10 -13ani)eu am 11. L-au vazut pe colegul meu dani cum a scos 10 lei din buzunar.Au venit la noi si ne-au intrebat daca vrem petarde.I-a spus lui dani sa ii dea banii el a spus ca nu il lasa parintii cu petarde si bla bla bla.Eu am spus ca nu am nici un ban(aveam vreo 9 lei la mine) apoi am plecat
Ce sa fac daca ne mai intalnim cu ei? va rog sa o luati in serios
scuzati greserile de gramatica.Am scris repede.
FUNDA!

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Ai datorie la ei? Daca nu de ce te stresezi nu esti obligat sa cumper nimic daca nu vrei. Daca ii mai vezi le spui ca nu ai bani sau ca nu vrei sa cumperi. Deci nu ai datorie la ei sau ceva nu? Am inteles bine?

| Florenta16 a răspuns:

Nu te impacienta. Sunteti mici cu totii, nu are ce sa va faca. Nu vreti sa cumparati, si gata. Nu va obliga nimeni. Ca sa nu va mai intalniti cu ei, luati-o pe alta parte cand iesiti de la scoala, anunta-ti si parintii sa stie! Ai grija.

| Cristi_Nechitoi_1984 explică:

Unul dintre ei aproape a vrut sa il bata pe dani

| Cristi_Nechitoi_1984 explică:

Nu am la ei nici o datorie e prima data cand ii vad.Doar ca un baiat de 13 ani a patit la fel ca mine doar ca /cu tigari si a iesit urat. Ei aproape ne obligau sa le dam bani, iar unii tigani te controleaza nu ii mare scofala 9 lei doar ca aveam si telefonul si nu vreau sa merg acasa vanat