| FaithGaga a întrebat:

Astazi mi-am luat un router wireless TP-LINK si l-am instalat, am bagat cablul de la internet in el si l-am cuplat cu ajutorul adaptorului de calculator. Dar am observat ca atunci cand il foloseam si ma conectasem la wi-fi pe telefon, internetul de la calculator nu mai mergea. E normal sa se intample asa? Trebuie sa stau de fiecare data sa bag cablul de la internet din unitate in router?
Funda! happy

1 răspuns:
| AdynutzaBulina a răspuns:

Pai in cutia de la router aveai mai multe cabluri ca acelea de la net... pe cel de la net il pui la router la spate, iar pe cel de la router ( are doua capete ) il pui si la router si la calculator si apoi trebuie sa mearga big grin