| Shuka a întrebat:

Care este cea mai mare frica a nostra, ca oameni?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Teama de sinceritate, cum bine spunea Moţul Pittiş.
Ne e teamă că dacă suntem sinceri si deschişi, vom fi criticaţi şi îi vom pierde pe cei dragi nouă fiindcă nu vor înţelege simţămintele şi motivaţiile noastre.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu cred ca exista o frica universala pe care o au toti oamenii, fara exceptie, dar din cate am observat, predominanta este teama de moarte sau de ce e dincolo de aceasta.
Personal, ma tem de inaltimi si apa adanca.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Imi este frica de moarte. Nu im ieste frica de momentul cand voi muri eu, ci atunci cand vor muri persoanele pe care le iubesc...
*-*

| ForeverWarrior a răspuns:

Frica de esec cu siguranta.S-a facut un studiu cum ca oamenii(unii) ar fi mai speriati sa tina un discurs in fata unei multimi decat sa moara.

Răspuns utilizator avertizat
| SebylVane1890 a răspuns:

Sa ma indragostesc de cine nu trebuie sad

| alexutzaTaa a răspuns:

Sa morrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

| Miha3meow a răspuns:

Frica de Dumnezeu, datorita lui unii sunt bogati, altii saraci. El poate face ce vrea cu tine, soarta ta e in mainile luiwinking