| Anonnnnimus a întrebat:

Care este diferenta dintre o proprietate chimica si fenomen chimic? Va rog DAU FUUNDA big grin >>

Răspuns Câştigător
| Lidia002 a răspuns:

Proprietati chimice sunt insusiri ale caror transformari modifica compozitia substantei

Fenomenel chimice sunt transformari care modifica compozitia subtantei

diferenta este ca una se refera la insusiri si alta la transformari nu stiu cum sa iti explic uite aici si defintiile de la : Proprietatile =insusiril caracteristice cu ajutorul carora putem identifica o substanta; iar fenomenele = transformari ale subtantelor
Sper ca te-am ajutat, funda? :*

| Anonnnnimus explică (pentru Lidia002):

Mi-am dat seama... Mersi oricum big grin

1 răspuns: