| Valeriuv a întrebat:

Care este parerea voastră vis-a-vis de epilarea pe picioare la baieti ( am 14 ani )? Stiu ca sunt foarte impartite parerile dar vreau sa vad cam ce pareri aveti! happy

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca v-ar spune cineva ca deveniti incet-incet femei v-ati supara.

| AFR81 a răspuns:

Mie unul imi e foarte lene si ma plictisesc groaznic atunci cand ma barbieresc, o data la cateva zile. Cred ca as innebuni daca as sta sa ma epilez pe picioare sau, mai rau, pe tot corpul. Fiecare face ce vrea, insa, dupa parerea mea, un barbat trebuie sa emita si o oarecare masculinitate. Evident ca trebuie sa fie aranjat, insa acest lucru nu trebuie dus la extrem. Legat de cei care se epileaza pe picioare, e treaba lor. Daca sunt multumiti de propriul aspect, atunci nimic altceva nu mai conteaza.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti sa ai un aspect efiminat este alegerea ta. Iti prezint cateva randuri dintr-un articol scris de un barbat care se lupta din rasputeri cu homosexualitatea sa : "Bărbatul graţios, îmbrăcat perfect, ale cărui cuvinte sunt rostite cu un accent şi un ton uşor diferit, transmite imaginea bărbatului gay efeminat. Efeminarea la bărbaţi şi masculinitatea la femei, sunt fără îndoială asociate cu homosexualitatea. Desigur, nu toate persoanele homosexuale au aceste caracteristici, şi mulţi bărbaţi efeminaţi şi femei masculine nu sunt homosexuali, dar trăsăturile sunt destul de comune pentru a crea stereotipuri aproape universal recunoscute. Homosexualii folosesc aceste stereotipuri pentru a se recunoaşte unul pe celălalt, şi mai des decât ar trebui, când întâlnesc un bărbat efeminat sau o femeie masculină, heterosexualii suspectează că este vorba de homosexualitate." Citeste intregul articol care s-ar putea sa-ti fie defolos in lupta ta cu "pilozitatea" specifica barbatilor. http://contracurentului.com/barbati-efeminati-femei-masculine/ Multa sanatate!

| OnuOnulică a răspuns:

Părerea mea e că și bărbatul, dar și femeia trebuie să se epileze indiferent de zonă.

| Drimmero a răspuns:

Daca esti sportiv, te poti epila deoarece este un chin parul de pe picioare, dar daca nu esti sportiv, nu are de ce sa te supere. Vad tot mai mult baieti/barbati feminizati prea mult...

| UnBroken2016 a răspuns:

II inteleg pe cei care fac sport de performanta dar daca stau sa ma uit la cei din jurul meu, doar cei mai "pizdificati" ( vorba cuiva ) nu au par pe nicaieri.

| Deaad a răspuns:

Niste tarfe masculine.