| TheHunterMan a întrebat:

Care sunt sansele ca la 17 ani si jumatate sa inceapa pubertatea. Constat asta ca de cateva zile mi-ai aparut cateva cosuri pe fata si pare sa imi iasa si altele.

Răspuns Câştigător
| Crainstorm20 a răspuns:

Salut Hunter! La 17 anii nu cred ca se poate? Cu cine ai facut biologie:
-Fete:11-14
-Baietii:13-15

Ai simtit si altceva:
-Ceva ca o schimbare?
-Te-ai inaltat.
-Ti-a aparut par la axile si in zona intima?
P.S:Nu sunt sigur, dar nu cred ca daca ai cosuri inseamna ca ai atins pubertatea tocmai acum...Acestea pot sa apara dupa mai multe luni.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu are neaparat legatura, cosurile acelea iti pot iesi si de la alimentatie nesanatoasa.

| OnuOnulică a răspuns:

Pubertatea începe pe la 14 ani. La 17 ani cel mai probabil se termină nici decum să înceapă. Coșurile probabil ți-au ieșit de la mâncare.

| Trumpinator a răspuns:

Probabil alergie la vreun aliment.

| TheHunterMan explică:

Pai banuiam ca poate sa apara si mai tarziu iar eu nu vreau asta pana acum rar imi mai aparea cate un cos in rest barma a inceput sa imi creasca par pubian inca prea mult :V