| Paraoanu_Daniel_2000 a întrebat:

Ce inseamna CMD stiu cave o consola pentru hackeri din cate am vazut pe net. Intrebarea mea este daca poti crea programe ea intri in pc-ul altuia chestii de hackeri si sper sa nu fie vreun fel de virus ca mi sa mai intamplat

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hahahaha consola de hackeri. Esti amuzant.

CMD sau Command Prompt e consola sistemului de operare windows. Nu are nicio treaba cu hackerii si nici cu creatul de programe. E doar consola care primeste comenzi, ca orice alt sistem de operare

| Dismally a răspuns:

Command Prompt. Intra la Start, scrie cmd la Search si o sa-l gasesti acolo. Poti crea programe si cu Notepad.