| TronicX a întrebat:

Ce parere aveti daca mi-as pune aparat dentar? O sa faca misto baietii de mine, dar fetele? P.S sunt baiat de 15 ani happybig grin. Spuneti-va parerea

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Eu am purtat la 21 de ani, când eram studentă și nici nu mi-a păsat. E drept că toată lumea mă admira ce voință am să-mi îndrept dinții, niimeni nu a rîs de mine, iar iubitul meu (care acum e soțul meu!) m-a iubit la fel de mult ca înainte de a purta aparatul. Pune-l acum, fiindcă, pe măsură ce trece timpul, trebuie să-l porți o perioadă de timp mai îndelungată. Dacă-l pui acum, scapi mai repede de el.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ Îți va folosi la școală!

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca esti deranjat de aspectul dintilor si iti doresti sa rezolvi problema asta, ar fi mai bine sa iti pui acum, decat la o varsta mai mare, cand procesul de indreptare va fi ceva mai indelungat. Eu am purtat timp de aproape 2 ani, mi l-am pus tot la 15 ani si nu am avut nicio problema legata de comentariile aberante celorlalti. In primul rand nu imi pasa, dar nici nu-mi amintesc sa fi primit vreun astfel de comentariu in perioada in care l-am purtat. Te sfatuiesc sa iti pui, fiindca vei fi foarte multumit de rezultat si vei scapa de el in maxim 2-3 ani.

| Nicole a răspuns:

Salut.
Ce treaba au ei cu aparatul tau dentar, de ce trebuie sa rada?!
Din contra, ai grija de aspectul dintilor tai, totusi nu esti indiferent. La urma urmei o sa il scoti si vei avea un zambet superb!
Succes si pa, pa.

| FlorinRenault5 a răspuns:

Iti poti pune linistit, parerea mea e ca nu o sa rada nimeni de tine.

| Petroianu_Diana_1993 a răspuns:

Buna.Si prietenul meu are aparat dentar si are 20 de ani.Cei care rad sunt niste inculti.acum depinde si de anturajul tau. Daca iti pui aparat, din contra faci ceva sa arati mai bine, asa ca prinde incredere in tine si nu asculta vorbele la altii, pentru ca totusi sunt dintii tai.O sa iti fie mai greu daca ti-l pui mai tarziu.ciao