| mentolol a întrebat:

Salut TPU! Coletele prin poștă ți le livrează acasă sau le lasă la sediu?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde, daca sunt mici ti le pot aduce ei, daca depasesc o anumita greutate, te cheama la sediu sa ti-l iei singur.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posta nu livreaza acasa decat daca e trimis prin sericiul lor special care face asta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E un mister laughing
Coletele mici sau usoare vin la usa cu postasul, in timp ce alte colete mici sau mari vin la coletaria clasica, care iti trimite doar aviz la usa, si trebuie sa mergi la sediu sa il ridici.
Pe langa astea, mai exista si curieratul rapid al postei, care livreaza la fel ca si Fan Courier de exemplu, doar ca astepti 5 minute sa scrie un batranel chitanta de mana laughing
Deci... Crede-ma, nu stii niciodata cum si cand vine un colet prin Posta Romana.

| Dismally a răspuns:

Coletele simple le ridici de la sediu lor, exista si optiunea de livrare la domiciliu dar trebuie sa alegi asta cand trimiti pachetul.

| DontActLikeMe a răspuns:

La sediu