| Burlacu006 a întrebat:

Credeti ca wrestlingu e real sau trucaj? care raspunde corect dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| DanielW a răspuns:

Ca fan al wrestling-ului ma deranjeaza cand cineva foloseste cuvantul "trucaj" sau "fake" impreuna cu cuvantul "wrestling".

Real nu este, deoarece ei lupta in fiecare zi (WWE: Raw, Smackdown, PPV dupa caz, 3 house show-uri* pe saptamana) si nu si-ar putea permite sa se accidenteze sau sa se bata in adevaratul sens al cuvantului ca in sporturile de contact. Asta ar insemna sa aiba un meci odata la 5-6 luni din pricina accidentarilor suferite in meciul anterior.

Wrestlingul este sports entertainment. Cei ce se lupta in ring isi risca viata de fiecare data in ring pentru a ne distra pe noi, fanii.

Pentru orice intrebari legate de wrestling, nu ezitati sa ma contactati!

*House Show = eveniment netelevizat de obicei in arene mai mici sau in alte tari tinute pentru un numar mai restrans de oameni, a NU se confunda cu show-urile saptamanale.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in esenta wrestling ul este un trucaj. nu vor sa pacaleasca pe nimeni, asta e baza lui, actori care fac spectacol.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Amuzament. Atat.

| RoByTzU123 a răspuns:

Wreslingul nu este adevarat. Sunt doar niste actori care isi interpreteaza rolul. Si eu sunt fan wresling dar stiu ca nu este adevarat!

| SoXiL a răspuns:

E trucaj cred...Un prieten de al meu mi-a spus ca a vazut odata ca unu la wresling s-a enervat si a tras chestia aia de la ring si era doar suma sa nu se loveasca oamenii si cand da cu incetinitoru eu imi dau seama ca nu se lovesc ci adauga sunetele... Funda plss

| adelin12345 a răspuns:

Nu este adevarat toti wreslarii sunt actori si doar se prefac unele mai sunt si adevarate dar multe dintre ele sunt trucate sper ca ai inteleswinking