| Alexei123 a întrebat:

cum as putea sa ma imbolnavesc sau sa imi creasca temperatura foarte repede? Trebuie sa merg intr-un fel de excursie cu niste colegi in Anglia, iar chestia e ca nu ma cunosc cu niciunul din ei si nici nu imi mai bat capul. Sau daca stiti, cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase acasa? Va rog, dau funda!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dar de ce nu te-ai duce? N-ai de unde sa stii, poate vor fi super de treaba cei ce vin si te vei distra super bine. Nu te trimite la examen, la munca, la atceva. Te trimite in excursie! ITi da sansa sa socializezi fara nicio bariera fiindca nu conteaza pana la urma parerea lor in continuare.
Si chiar daca nu te intelegi cu copiii, ai sansa sa vezi o tara pe care multi isi doresc si nu au sansa.
Probabil ai platit deja si banii, tie chiar nu-ti pare rau de maica-ta sa arunce bani, si ma gandesc ca nu sunt putini deloc avand in vedere ca e Anglia, ca sa te razgandesti tu in ultima clipa?

| Alexei123 explică (pentru Adry05):

Nu m-as duce pentru ca, pana acum, o facut glume proaste cu mine si si-o batut joc. Sunt de 8 luni aici, iar nu mi-am facut niciun prieten. M-am chinuit sa ma bag in discutii cu ei, etc, dar fara niciun rezultat.

| Adry05 a răspuns (pentru Alexei123):

E alt cadru cand sunteti in afara scolii. Iti zic din experienta

| BroascaCuElice a răspuns:

Creta nu provoacă temperatură, nu poti sa faci nimic, pur si simplu spune-i mamei tale faptul ca nu vrei sa mai mergi si explica si din ce motiv

| William a răspuns:

Nu trebuie sa te imbolnavesti ca sa nu mergi. Pur si simplu stai acasa.

| iDarkness a răspuns:

Nu recomad dar iti dau o idee, linge putin o creta, insa nu as face asta, poate o dai in altele. Mai bine zii ca nu vrei si gata nu e ca si cum te-ar forta

| Alexei123 explică (pentru iDarkness):

Aici la scoala, nu se foloseste creta, iar la magazine nu gasesc. Cred ca am sa fac cum ai zis tu, am sa vorbesc cu ea si vad ce iese. Multumesc!