| DanielleM a întrebat:

Cum sunt testele psihologice de la liceul militar? In ce constă această probă? Este grea sau doar necesită relaxare și concentrare?

3 răspunsuri:
| blzer a răspuns:

Salut,

Probele psihologice sunt mai mult de logică, să te inducă în eroare și este nevoie de seriozitate, și da, sunt destul de complicate.

Uite ce-a mărturisit o tanara după testul psihologic : "M-am gândit oportunitate, este un loc de muncă stabil. Tata a fost atâţia ani în poliţie şi m-am gândit să-l urmez. Testul psihologic mi s-a părut uşor. Sincer, nu cred că este sută la sută concludent. Au fost întrebări destul de ciudate, cum ar fi dacă te-ai gândit vreodată să-ţi iei viaţa, plus celelalte chestii de logică"

O zi buna!

| DanielleM explică (pentru blzer):

Mutumesc muult!

| NelsonM a răspuns:

Eu sunt la lm si iti pot spune ca prostii pica destepti trec