| myhay9898 a întrebat:

Daca am ramas corigent la o materie in clasa a IX-a este obligatoriu sa ma treaca sau trebuie sa ma straduiesc sa i-au corigenta? Pareri, cum vi s-a intamplat si voua?

3 răspunsuri:
| elyfel a răspuns:

Pe degeaba nu te trece nimeni si da poti sasa ramai repetent daca nu iei corijenta, straduieste-te invata si o sa iei.Nu am fost vreodata in situatii de astea neplăcute ca sa zic asa. Invata si o sa iei baftăwinking

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa te treaca... daca esti chiar prost te lasa si repetent.winking

| Fatamuntilor a răspuns:

Repeta cateva notiuni de baza, definitii, uita-te pe caietul de clasa.
Daca profesorul vede ca te straduesti cat de cat e posibil sa te treaca, daca nu te poate lasa si repetent.
Poate iti ceva da ceva usor, ce stii si tu, dar ma gandesc ca te lua in vizor pe viitor.