| 123adrian987 a întrebat:

Salut TPU, dacă reusesc sa ma transfer în clasa a 10-a la un profil de la alt liceu și acel profil are mai multe clase, o sa fiu băgat la prima sau ultima clasă?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Vei intra in clasa in care tu optezi, din cate știu eu
Ori daca nu poți opta, cel mai probabil cealaltă clasa e full și nu mai au locuri disponibile ori te repartizează in clasa cu mediile puțin mai mici /mai mari, desigur, in funcție de disponibilitatea locurilor.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei intra in clasa care are mai putini elevi. Daca numarul este egal poti intra in oricare.