| ExtreamL4D a întrebat:

De ceva timp ma urmareste un gand. Cel de a avea patratele. Am 15 ani, 1.71.Am auzit ca mai intai trebuie sa ti dieta ca sa dai jos grasimea de pe abdomen sau stratul adipos. Eu nu am foarte multa grasime pe burta, adica daca incord se vede un pic de forma la patratele. Grasimea este foarte putina in acea zona
1) Trebuie sa fac exerciti ca sa maresc masa musculara sa devina mai accentuata? Tinand cont ca se vede si se simte putin Daca da ce exerciti?
2) Trebuie sa mai dau jos rasime? Adica sa ramana aproape doar piele?

Funda!

1 răspuns:
| Sory8 a răspuns:

Daca esti slab trebuie sa faci exercitii si o sa apara rezultatele
Te sfatuiesc, daca te apuci de exercitii, sa nu lurezi doar abdomenul pentru ca il vei defini si apoi restul corpului e slab dezvoltat
Ar trebuii sa faci fitness sa fugi, flotari, abdomene, genoflexiuni, tractiuni etc.
Exercitii simple
La dieta nu trebuie sa ai treaba daca esti slab mananca ce vrei (daca ai arderile rapide) daca nu incearca sa iti faci o dieta usoara!
Sper ca te-am ajutat!