| Apanatsca a întrebat:

De mai bine de un an vreau sa imi las plete(dar nu gen sa le las sa creasca crete si jegoase,ma refer sa imi fac una pe care s-o fac calumea cu placa)
Prima data mi le-am lasat sa creasca de la,ca sa vedeti: o freza fara breton,sus filat si in laterale mai scurt. Mia crescut parul dar mi la filat in asa fel incat daca luam parul si dupa el puneam un creion, se vedea creionul prin el, si mi se vedeau mereu urechile.
Apoi m-am dus sa ma tund la altul si ala ma cam ciuntit si mia stat 1 luna jum. ca la un caine parul.
SI ACUM: il am maricel, adica pana la jumatatea urechii, pentru ca ala ma ciuntit din laterale straight face.
Mi-au zis multi ca dupa ce sau tuns 0 sau s-au ras in cap,nu stiu sigur ce e mai bine,sa ma tund sau sa ma rad... asa ca dupa, le-au stat mult mai bine. Asa ca in vacanta, poate din prima zi de vacanta, vreau sa ma rad in cap sau sa ma tund 0.
ACUM: Ce vreau de la voi?
1. ziceti-mi cum e mai bine, adica cum imi va arata parul mai bine(tin sa va spun ca eu am un par rar si cu fir subtire si de asta vreau sa ma rad sau sa ma tund 0), deci ziceti-mi care din ele imi da mai mult volum parului sau il face mai des sau il face mai gros.

2. mi-a spus unul ca, atunci cand te tunzi sau razi in cap e un anume fel ca sa iti creasca parul cum trebuie, mai ales daca vreau sa arate bine. Deci ziceti-mi sa ma rad contra sensului parului sau in directia parului?

3. mai spuneti-mi daca un par lung de la radacini pana la sprancene costa ceva, adica daca l-as putea vinde undeva gen: "Cumparam par" si daca da, cam cat as primi. Din nou:am par rar si substire.

DAU FUNDA!

1 răspuns:
| irina_7302 a răspuns:

Nu cred ca vei primi ceva daca ai parul rara si subtire dar cel mai bine ar fi sa te razi pentru ca o sa ti se indeseasca parul nu stiu sigur daca o sa ti se ingroase firul de par dar de indesit sigurwinking