| Bogdan1867 a întrebat:

de o saptamana am o stare de nostalgie, foarte puternica, simt ca nu pot iesi din amintirile frumoase din trecut, de parca sunt blocat acolo. Parca nu mai sunt fericit, n-am chef de nimic... Aş aprecia extrem de mult niste sfaturi. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Moldovan_Dana_1998_gUc5 a răspuns:

Vrei sa traiesti viata? Vino la Isus.
Isus a zis:Eu am venit ca oile sa aiba viata, si sa o aiba din belsug."
si:"Eu sunt Calea, Adevarul si Viata."

| alessia5158 a răspuns:

Amintirile frumoase din trecut te ajuta sa depasesti starile de spirit negative induse de singuratate,plictiseala, lipsa de sens sau alte cauze--- sunt un fel de "mecanism" care permite mintii sa stimuleze starile pozitive anterioare(de fericire, de incredere, de satisfactie, de stima de sine etc.)

| danay72 a răspuns:

Toti avem astfel de momente, dar ca sa iesi din această stare e bine sa socializezi, să nu te izolezi. Petrece cat mai mult timp cu cei dragi, fa lucruri care iti plac si fa bine altora pentru ca e mai multa fericire in a da, decât în a primi.

| Zaria a răspuns:

Nu e ceva foarte grav mi s-a intâmplat și mie, trebuie să petreci mai mult timp cu familia sau dacă ești o persoană sentimentală citește o carte de dragoste sigur o sa-ti schimbe starea și o să te readucă la viață.