| AnghelRadu a întrebat:

de o vreme m-am indragostit de o fată, dar ea nu stie ca o plac, si nici nu stiu cum sa ii spun. De fiecare data zambeste cand vorbesc cu ea si se apropie de mine cand incep sa vorbesc despre sentimentele mele. Cum ii pot spune ca o plac, dar intr-un mod indirect, adica sa isi dea seama ca o plac

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca-i spui intr-un mod indirect, nu va intelege si nici nu va reactiona cum te astepti.
Lucrurile spuse clar sunt cele mai corecte, ca nu lasa loc de interpretari gresite, riscand chiar sa pierzi fata, care poate crede ca te joci cu ea de plictiseala, sau faci misto pe seama ei.

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu e bine nici sa stai prea mult asa.
Poti frumos sa o inviti in orasi, tu hotarasti unde.
Daca vine ai un plus, e interesata.
Mai departe depinde de atitudinea ta.
Daca prima oara merge bine si accepta si a doua oara, poti sa-i spui.