| anonim_4396 a întrebat:

Deci din semestrul al II-lea ma voi muta la alta scoala(una dintre cele mai bune scoli de unde sunt)... Exista vreo regula cu parul scurt sau asa ceva? Au treaba profesorii/directorul cu mine daca am parul lung?

PS:sunt baiat si am parul fix asa:http://www.google.ro/......tp?/imgres

Răspuns Câştigător
| yukio16 a răspuns:

Daca ai parul scurt, este bine! La noi la scoala limita este in 5 cm.Fiecare scoala are limite diferite! Poti cauta in site-ul noii scoli, in sectiunea "Regulamet", sau daca nu, contacteaza personal directorul intr-o zi liberahappy. Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| PoUfOuLeTe a răspuns:

Nu cred ca vor avea vreo treaba cu tine, insa daca esti in generala si vei avea un diriginte/diriginta mai strict/a s-ar putea sa ai ceva batai de cap, insa in liceu nu ti se va spune nimic.
BTR.

| OctaLoL a răspuns:

LoooL.Si eu am parul la fel...Profesorii mei se iau de mine ca sa ma tund si etc, dar pur si simplu nu-i bag in seama.Nu exista regula impotriva parului(cel putin la mine).

| roormaf12 a răspuns (pentru OctaLoL):

laughing...am aflat de la varumiu' ca cica nu au probleme cu parul lung.Stiu senzatia aia cand te inebuneste un prof, am patit-o si mereu cand ma vede pe strada imi spune: "Ma! Cand te tunzi?".

| OctaLoL a răspuns (pentru roormaf12):

La mine profu' de desen(care e caricaturist)mereu imi zice,, Cand te tunzi'' sau cand facem prezenta imi spune,, Fata lui tata''laughing

| roormaf12 a răspuns (pentru OctaLoL):

rolling on the floor

| dragos9234 a răspuns:

Daca scoala este una publica si nu privata nu poti avea astfel de probleme.

| RainboyDash a răspuns:

Pai incearca sa te tunzi. baietilor le sta mai bine cu parul scurt. oricum nu cred ca exista o mare problema.

| roormaf12 a răspuns (pentru RainboyDash):

Mie chiar nu imi sta bine de loc tuns scurt...asta e problema.

| RainboyDash a răspuns (pentru roormaf12):

Atunci ramai asa happy e scoala, nu armata, daca zicea vreun profesor ceva ii spui ca nu te lasa maicata sau ca asa iti place tie ma rog. vezi tu happy