| anonim_4396 a întrebat:

deci o prietena de a mea s-a certat cu cea mai buna prietena a ei. faza e ca e vb ca pritena me anul i-a dat tema la mate bffului ei si era deja ora 8 ma rog... pana la urma i-a dat-o...uff e complicat! Deci doar asta vreau sa va intreb: Cum sa te impaci cu cea mai buna prietena daca v-ati certat de la teme? straight face incerc s-o ajut

Răspuns Câştigător
| Lollo29 a răspuns:

Buna! Din cauza temelor? Pai si eu am fost intr-o situatie asemanatoare cu a ta deddy4ever.Pai incearca sa le aduci impreuna cum ar fi sa le inviti pe amandoua pe la tine fara ca A sa stie ca ai invitat-o si pe B (Am folosit litere ma descurc mai bine). Cand vin ele spune-le sa te ajute la niste teme si apoi vor coopera in caz ca nu merge intreaba-le ce variante de raspuns ar alege si baga-le in vorba una cu alta. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Adeladaria a răspuns:

Spune i ca incercai sa o ajuti si ca e un motiv stupid care va impiedica sa vorbiti :-) sigur o sa va impacati (sau despre cine spuneai)

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Intr-o zi cand o vezi pe mess de exemplu, scrie-i simplu: buna, ce faci? Daca-ti raspunde, atunci continua discutia ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Daca ai semne ca ar fi la pc dar nu-ti raspunde, atunci lasa-i scris ceva de genul: "uite, imi pare foarte rau ca ne-am certat dintr-un motiv atat de stupid ca o tema, vreau sa ne impacam!".
Succes! happy