| MiculFaraon a întrebat:

Deci sa va zic..sunt clasa a 12a filologie si fac pregatire la istorie si romana pe langa orele de la scoala si parintii mei vor sa ma dea si la engleza. Eu chiar nu mai pot face fata..am foarte mult de invatat si la scoala la obiectele de bac si la pregatire la istorie si romana..sunt cu nervii la pamant, chiar nu stiu ce sa mai fac. Daca voi incepe si la engleza e clar ca nu voi mai face nimic, imi va fi imposibil si imi este ca o sa fac varza cu toate. Faza e ca la engleza nu prea stiu mare lucru, stiu ca mi-ar fi trebuit dar e greu sa ma impart si acolo + ca la bac dau doar competente deci nu e chiar asa greu dar parintii mei se gandesc mai mult pe viitor. Va rog ajutati-ma ce sa fac.

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Fratele meu era la Mate-Info, lua ore la mate si info, el a putut. Tu iei ore la chestiile astea, fiind la profilul asta si spui ca nu poti?
Daca vrei sa stii engleza, invata singur(la scoala nu inveti nu stiu ce). Si spune-le alor tai ca mai bine iti dau tie banii de meditatii si strangi bani pentru ceva ce iti doresti, decat sa-i dai unei profesoare sa te ajute pentru o competenta la care exista rare cazuri unde sa nu treaca elevii...