| trocki1238238409238409 a întrebat:

SALUT TPU! Deci vreau sa ma apuc de YouTube, dar nu vreau sa imi arat fata sau sa imi folosesc vocea, iar din cate am inteles, videoclipurile de acest gen, nu se pot monetiza. Chestia e ca imi place foarte mult aceasta idee, dar chiar nu vreau sa imi folosesc vocea sau fata. Ce as putea face? Exista unele tipuri de site-uri care creeaza voce artificiala, de robot, dar nu mi se pare realista si nu cred ca e permisa nici aia. Pe langa asta, nici nu am vreo idee despre ce sa fie canalul. Imi place fotbalul foarte mult, la fel si Fifa si m-am gandit sa le combin cumva dar nu stiu cum. Va rog ajutati-ma. Orice sfat e bine primit

3 răspunsuri:
| andreierdna91 a răspuns:

E o varianta mai putin fericita... dar poti incerca video-uri strict vizuale, adica pui imagini, textul sa fie tot in imagini si fara voce deloc (decat robotul ala obosit, mai bine deloc). Oamenii tind sa asculte mai mult in perioada asta, decat sa priveasca dar asta e... te multumesti cu cei care vor sta atenti si la video.

| SharpEagle a răspuns:

Ia-ti un soft de voice changer, dar rezultatul final sa fie cat de cat...uman.

| Marduk69 a răspuns:

Bro, canalele de gaming produc cei mai multi bani. Da-ti cu FIFA, si fa un sacrificiu si foloseste-ti vocea ta. Nu trebuie sa te si filmezi. Cu fotbalul n-ai ce face decat daca te apuci de comentat meciuri/rezumate