| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum stiti si voi, copii se gandesc mereu ce vor sa se faca in viitor! Eu am 13 ani si m-am decis! Vreau sa fac Facultatea deJurnalism si Facultatea deTeatru si film(Actorie)...Am fost la multe castinguri de actorie insa tarifele erau mult prea mari la cursuri.si nici nu prea merita.Asa ca m-am gandit ca acum sa ma bazez mai mult pe scoala, pentru ca daca o sa fac o facultate nu o sa mai am problema cu banii.atinci voi avea proprii mei bani.Sunt in clasa a.7.a si o sa am in jur de 23 ani can o sa termin jurnalismul! dupa aceea o sa ma apuc de cealalta facultate adica Actorie. Din cate stiu eu la facultatile acestea iti trebuie sa stii foarte bine urmatoarele: Lb Romana, Istorie, Geografie, Minim 2 limbi straine(sunt buna la Engleza si Franceza) si Cultura civica.La astea am note mari si chiar imi plac aceste materii! Dupa aceea ca un hoby vreau Make-Up Artist... Mi-as dori ff mult sa ajung ceea ce imi doresc.si cred ca pot ajunge! Ce parere aveti voi despre aceasta cariera pe care mi-o doresc si, voi ce ati vrea sa fiti? Funda celui care imi spune parerea si ce vrea sa ajunga! Doar cel care imi place mie cel mai mult :X

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Si eu am 13 ani si inca nu m-am gandit pe viitor asa de mult cum te-ai gandit tu...
Cred ca te-ai gandit foarte bine ce sa faci cu viitorul tau...

Eu mi-as dori sa fac liceul de Arte Plastice (din Cluj), iar apoi vreau sa fac facultatea de Arte Plastice...
As vrea sa devin designer de moda ori arhitect sau...m-ar tenta sa devin si actrita (deci inca nu sunt foarte hotarata )...

fundita?:*:*:*

| IIIx333III a răspuns:

Eu vreau doar sa traiesc clipa. Imi vad de scoala momentan, pentru ca sunt de abia clasa a 5-a, dar cand voi ajunge la liceu ma voi gandi mai departe!big grin

| BlondaDeCiocolata a răspuns:

La varsta ta poti visa la aceste facultati. Fii sigura ca iti vei schimba optiunile dupa ce vei termina liceul. Pentru Jurnalism iti trebuie gramatica limbii romane, dar si multa imaginatie pentru cele doua eseuri, altfel nu ai cum sa intri, mai ales ca sunt si locuri putine (parca 200). Iar la Teatru este si mai greu, admiterea consta in probe practice, trebuie sa ai pregatite niste scenete si mai ales sa ai o capacitate mare de a improviza si de a tine minte. Insa te intreb, de ce vrei sa fii jurnalist sau actor? Vrei sa ajungi reporter la cancan sau la acasatv? Si crezi ca oricine termina facultatea de teatru ajunge actor la Hollywood? Nici macar in teatrele din Romania nu ajung. Bafta!

| Nommm a răspuns:

Nu neaparat la Hollywood...mi-ar fi de ajuns sa joc si in serialele acestea de pe antena1, acasa tc si pro tv...cel mai mult mi-as dori sa am un rol intr-un serial Media Pro Pictures :X