| raul230 a întrebat:

Este o fata englezoaica care sta in banca cu mine la scoala arata foarte bine, si cateodata se mai uita la mine. Eram in ora de istorie si profesorul a mutat-o in banca cu mine si ea a zis in engleza "I hate this guy" nu stiu ce sa fac sa o atrag si sa fie interesata in mine, ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Cred ca se refera ca uraste profesorul nu pe tine happy

| siriusblack98 a răspuns:

Tupeu nu gluma sa vii strain intr-o scoala din Romania si sa mai faci si asemenea figuri de genul ''nu imi place de colegul asta, ala e nasol, nu vreau in banca cu tipul ala''.In primul rand intreab-o pe mironosita ce problema are cu tine. Daca este plina de figuri si se crede superioara tuturor eu zic sa iti iei gandul.Dar inainte de toate incearca sa vorbesti cu ea si sa vezi ce naiba este in capul ei.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Ai putea sa ii scrii poezii in limba engleza sau pur si simplu sa te bagi in seama intr-un mod diferit. De exemplu poti sa o intrebi de ce te uraste. Fii direct si afla de ce nu te suporta. Asa ai putea sa afli ca mai apoi sa incepeti sa va cunoasteti mai bine.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Cica sa-i scrie poezii, cati ani ai ma? 10-12?

| OliviaLexy a răspuns:

Încearcă să gaseşti lucruri/interese pe care le aveţi în comun, încearca să vorbeşti cu ea despre scoală după întreab.o ce îi place şi uşor uşor o să vă împrieteniţi.Nu trebuie să faci ceva anume ca să o atragi fi natural comportă.te cu ea cum te comporţi cu o prietenă apropiată.Nu are cum să nu te urască dacă nici nu te cunoaşte poate vorbea de altcineva.