| KristenRichardson a întrebat:

este un baiat care imi place foarte mult dar chiar daca ii scriu el nu-mi raspunde si nu ma baga in seama..am senzatia ca deja il enervez. dati-mi niste sfaturile cum pot sa incep incep discutia cu el si sa ma bage in seama..am nevoie de ajutorul dmv...VA ROG...

Răspuns Câştigător
| CostaMate a răspuns:

Am patit si eu asta, chiar foarte curand, scriam incercam prin cuvinte sa ii castig increderea, i-am lasat nr de telefon si nimic, pana la urma mi-a raspuns; nu stiu incearca sa ii lasi putin timp, spune-i un ultimatum, " vrei sa vorbesti cu mine sau te las in pace, sunt ca deja vorbesc singura de prea mult timp ", daca iti raspunde inseamna ca l-ai atins undeva, daca nu inseamna ca nu ii pasa, si e un dement care nu trebuie sa iti pese de el

4 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

De ce nu-l lasi in pace? E neplacut sa ii scrii unei persoane iar ea sa nu te bage-n seama...
Nu esti orgolioasa deloc?

| KristenRichardson explică (pentru PamfleticaTotHellenne):

Daca ti-ar placea un baiat foarte mult ai face orice.da sint des orgolioasa, vorbesc mult si putini ce ma inteleg.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru KristenRichardson):

Si eu sunt mai ciudatica... si extrem de orgolioasa. Lasa-l, de ce sa -ti bati capul cu cineva care nu se deranjeaza sa iti scrie ceva!?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Lasă-l în pace, dacă ai observat că abordările tale îi displac! Tu vrei să te iubească împotriva voinței lui? Te-ai gândit că poate nu-l atragi cu nimic? Acceptă situația! Nu fi cicălitoare, fiindcă în loc să ți-l apropii, mai mult îl vei îndepărta!
Da, ți-a convenit când cineva l-a catalogat ca fiind... dement, acordându-i funda doar pentru că a lovit în "el", fără să-l cunoască, dar făcându-ți astfel pe plac!
Oare, toți cei care nu-ți vor accepta avansurile, vor trebui tratați de demență? Cred că se vor umple spitalele! : )))))))