| Xdreaper21 a întrebat:

Fratele meu mai mic nu stie sa se bata caci pana acum ma bateam eu cu cei care se luau de el dar acum ca voi pleca nu are cine sa il apere ca doar mie imi spune daca are vreo problema dinasta
Sincer sa fiu la varsta lui (14 ani) eram aproape teroarea scolii la bataie
Nu stiu cum sa il invat sa se bata
Cum am invatat eu e cam ne potrivit
Adica era unu acum ceva timp in spatele blocului cu o gasca si eu l-am rugat sa ma invete caci era cel mai respectat din cartier de cei sub 18 ani (era gay si pedofil ceea ce eu nu stiam si ma placea) m-a invatat sa dau cu pumnu si picioru tot feluri de metode de a sfarsi o bataie cat mai rapid si o data pe luna ma punea sa ma bat cu cineva iar dupa un an doi cam asa am inceput sa ma bat cu cei din gasca lui si la sfarsit cu el (cu el m-am batut de vreo 3 ori ca sa il bat si la uni din gasca sa 2-3 ori chiar daca am reusit a fost extrem de greu mai ales ca uneori imi da dea sangele)
Chiar daca e fratele meu nu stiu alta metoda dar totusi nu vrea sa treaca prin ce am trecut eu
Apropo nu vreau sa il dau la lupte etc ca acolo nu inveti regulile strazii si scheme cu care sa poti rupe mana fara sa te chinui (serios e super simplu)
Mentionez ca metoda aluia m-a facut nemilos si plin de ura cand ma bat pe langa loviturile puternice si punctele unde pot da ca sa il doara putintel si sa nu fie atent
Sa abordez metoda aluia sau sa incerc sa gasesc o alta metoda?
Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți încerca metoda ăluia, dar 'cosmetizată'. Nu face din el o mașinărie de luptă. Învață-l lucrurile esențiale de apărare, nu "cum să omori un om în 3 secunde". Spune-i să nu provoace un scandal fără motiv, să se apere la nevoie. Îmbunătățeste metoda.