| Nechifor_Denis_2002 a întrebat:

Salut TPU!
Hai sa va explic ce s-a intamplat.
Ieri la scoala am venit cu o fata dar gen ne-am intalnit intamplator.Un coleg a vazut ca am venit inspre scoala cu ea.Iar colegul asta i-a zis la alt coleg ca cica imi place de ea si nu stiu ce, ceea ce nu este adevarat.Iar acum a aflat ea cred.Nu stiu ce sa fac acum.Imi este rusine maxim luni la scoala.Ce fac si cum sa procedez in cazul de fata? DAU FUNDA

7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Nu mai astepta pana luni maine este ziua ta.
Du-i o floare si spune-i ca iti place de ea.

| Nechifor_Denis_2002 explică (pentru aditimus):

Faza este ca nu imi place deloc nu am nici o atractie fata de ea

| aditimus a răspuns (pentru Nechifor_Denis_2002):

Atunci de ce sa ii dai iluzii?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rușine din ce motiv? Că îți place? Că nu îți place? Că se vorbește despre tine?

| Nechifor_Denis_2002 explică (pentru sadrian46):

Din motivu ca se vb despee mine

| sadrian46 a răspuns (pentru Nechifor_Denis_2002):

Și dacă se vorbește despre tine, acesta este un motiv de rușine?

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Cu siguranta, foarte multi dintre noi, nu zic toți, ne-am intalnit cu problema asta. Mi s-a intamplat inclusiv mie, sa vina ceva fata de la alta clasa iar unu din colegi să spune că mi ar place de ea.
Cu siguranta, acel coleg a făcut asta să râdă de tine. Fetele niciodată nu iau în serios un lucru spus de cineva pana cand nu au motive să si demonstreze ca e adevarat. Du te linistit la scoala, n are nimeni nici o treaba, tine minte, toate lucrurile se discuta 2 3 zile si dupa de dau uitării. Mergi de parca nu s ar intampla nimic happy. A oricum, de se poate intampla daca chiar ar fi adevarat, adică na dora nu o sa te omoare. Seara faina and chill