| anonimul0724 a întrebat:

Hainele mele din dulap au început sa prindă un miros de stătut, gen ca sunt ne purtate si nu as vrea sa le bag iar la spalat.
Am băgat 2 săpunuri solide printre ele, e o solutie buna?
Dati-mi alte soluții, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ar putea sa functioneze cu sapunul. Mai poti incerca saculetii cu flori uscate sau exista niste cartonase parfumate de la raid (le gasesti in orice hipermarket).

2 răspunsuri:
| MaraMadalina1888 a răspuns:

Parfum

| romeo78 a răspuns:

Da, există măsuri radicale!
Mirosul de stătut există în momentul în care există mucegai pe peretele din spatele șifonierului, când dulapul, ca atare, nu mai are spatele etanș, în cameră, iarna mai ales, există condens.
Iar, hainele pot căpăta mucegai și ele, depinde cum le-ați depozitat!
Puteți pune orice, cât timp există mucegai nu se rezolvă problema.