| Unciuleanu_Alexa_2000 a întrebat:

imi place de un baiat si nu stiu cum sa ii spun asta deoarece imi este teama ca el nu ma place. Ma poti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Dacă nu vrei să-i spui direct, ai putea să-l întrebi, printr-un mesaj, că nu cred că ai curajul prin viu grai, cum ar trebui să arate fata de care i-ar plăcea. Acum depinde și ce vârstă aveți, că până în 15 ani genul ăsta de întrebare e penibil, băieții habar n-au pe ce lume sunt pe la 12-13 ani. Și, dacă idealul lui aduce cât de cât cu tine, îi spui: Seamănă cu mine, ce zici? Și vezi dacă e de acord ori nu sau dacă o ia ca pe o glumă. Bineînțeles, dacă el spune blondă și tu ești brunetă, ori scundă și tu ești înaltă etc, nu cred că are rost să mai întrebi.

3 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

Nu poti afla decat spunandu-i direct in fata. Eu asa am facut absolut de fiecare data, ca sa nu ma chinui degeaba. Am vrut sa stiu din start.

| Plato a răspuns:

Ii spui pur si simplu.
Ce se intampla daca te refuza? - nimic

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu te place asta e.
Măcar încerci.
Ar fi mai rău dacă pierzi timpul și nu încerci să vorbești cu el.