| razvannmx21 a întrebat:

Salut TPU! Îmi poate spune și mie cineva ce trebuie făcut pentru a renunța la o facultate?(P.S.:incep tocmai în octombrie și mi-am dat seama că nu e ceea ce vreau)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi urgent la facultate si iti anunti retragerea chiar AZI, inainte sa inceapa facultatea ca altcineva care este primul picat pe lista, sa poata fi anuntat ca este acceptat si incepe si el facultatea.
Tie ti se vor returna actele depuse si daca ai platit facultatea, si banii platiti.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Te duci la secretariat și îți retragi dosarul.
Atenție totuși că o dată ce alegi să te retragi nu te poți reîntoarce.

| lialy310421 a răspuns:

Cred ca rezolvi problema daca mergi la secretariat. Daca esti la buget oricum trebuie sa mergi acolo ca sa iti recuperezi diploma de bac